Skutečný lékař Navigace
EN

Bolest v třísle

Bolest v tříslech, v pravém nebo levém, může být běžné namožení při sportu, nebo vážnější signál vašeho těla. Skutečný lékař vašemu trápení uleví.


Trápení může přicházet i odjinud

Bolest v třísle nás obvykle postihne, když přetěžujeme příslušné svaly a vazy například při sportu nebo jiných fyzických aktivitách. V horším případě si „uženeme” tříselnou kýlu, viditelnou a hmatnou bouli pod kůži. Pokud obsahuje i střevní kličky, mohou se v kýlním otvoru zaškrtit a stoupá riziko střevní neprůchodnosti. Proto se kýla často řeší chirurgickým zákrokem. Přímo v třísle najdeme také mízní uzliny, které se v případě infekce zvětšují a mohou bolet.

Ovšem bolest do inkriminovaného místa vystřeluje i odjinud, například z močovodu při ledvinové kolice, z kyčelního kloubu při artróze nebo z varlete při uskřinutí nebo zánětu.

Neustupující bolest nepodceňujte

Pokud vás bolí tříslo a vyloučili jste namožený sval, navštivte praktické lékaře. Ten podle situace zvolí vyšetřovací metodu – rentgen břicha či kyčle nebo ultrazvuk břicha a třísla, nebo vás odešle k příslušnému odborníkovi.
Kde nás najdete

Chcete se stát naším pacientem? Vyplňte náš krátký formulář, nebo nás kontaktujte.

Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

Budova Florentinum, možnost placeného garážového parkování
METRO B - Náměstí Republiky
METRO C - Florenc

Ordinační doba

Pondělí 08:00 - 17:00
Úterý 08:00 - 19:00
Středa 08:00 - 16:00
Čtvrtek 08:00 - 18:00
Pátek 08:00 - 14:00

CLOSE
CLOSE