Skutečný lékař Navigace
EN

Selhání ledvin - chronické

Poškození mozku, osteoporóza, chudokrevnost, selhání srdce. Chronické selhání ledvin ohrožuje celý organismus. Skutečný lékař poskytne první pomoc i léčbu.


Orgán, o který musíme pečovat

Ledviny jsou jedním z nejdůležitějších, ale také nejcitlivějších orgánů našeho těla. Udržují vnitřní prostředí organismu, vylučují zplodiny, podílí se na tvorbě vitamínu D, červených krvinek a regulaci krevního tlaku. Vlivem vysokého krevního tlaku, cukrovky a nemocí z nich pramenících může ale dojít k jejich chronickému selhání.

Když ledviny selhávají

Projevů tohoto nebezpečného stavu je nespočet, připomeneme si některé z nich:

  • Ledviny nezvládají odstraňovat zplodiny a odpadní látky z organizmu. Za nejnebezpečnější považují lékaři dusíkaté sloučeniny, které poškozují mozek. Narušení mozkové tkáně se projeví bolestmi hlavy, zmateností, psychickými problémy, bolestí břicha, nechutenstvím a poruchami vědomí. Zadržováním kyselých zplodin zase dochází k překyselení organismu.
  • V těle se hromadí draslík a vzniká smrtící nemoc hyperkalémie. Stejně tak v těle zůstávají i fosfáty, které negativně ovlivní stav kostí v těle.
  • Schází látka důležitá pro vývoj červených krvinek a nastupuje chudokrevnost.
  • Orgán nezvládá regulovat krevní tlak a přispívá tak k selhání srdce i samotných ledvin.
  • Moč lidí, jejichž ledviny selhávají, zapáchá podobně jako myšina.

Jak může pomoci lékař

Jestliže ledviny nefungují, jak mají, lékař provede celkové vyšetření moči i orgánu samého. Léčba se obvykle soustředí na příčinu, která chronické selhání vyvolává. Také pamatuje na kompenzaci odvápňování kostí a chudokrevnosti. Pacient urychlí zlepšení svého stavu, když bude dostatečně pít, vybírat si potravu s malým množstvím bílkovin a vyvaruje se některých léčiv.
Kde nás najdete

Chcete se stát naším pacientem? Vyplňte náš krátký formulář, nebo nás kontaktujte.

Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

Budova Florentinum, možnost placeného garážového parkování
METRO B - Náměstí Republiky
METRO C - Florenc

Ordinační doba

Pondělí 08:00 - 17:00
Úterý 08:00 - 19:00
Středa 08:00 - 16:00
Čtvrtek 08:00 - 18:00
Pátek 08:00 - 14:00

CLOSE
CLOSE