Skutečný lékař Navigace
EN

Výhřez ploténky

Bolest páteře a nohou nebo rukou, inkonitnence nebo problém s pohybem. Tak vypadá výhřez ploténky. Skutečný lékař poskytne první pomoc i dlouhodobou léčbu.


Urputná bolest zad může znamenat výhřez ploténky

Vazivové struktury zvané meziobratlové ploténky se nachází mezi těly obratlů. Za normálních okolností umožňuje ohýbání páteře. Někdy se stane, že ploténka vyhřezne do okolního prostoru. Výhřez ploténky může zúžit míšní kanál nebo utlačit nervové kořeny vstupující do míchy. Za touto nepříjemnou událostí stojí pravděpodobně přetěžování pohybového aparátu, nedostatek pohybu nebo i vyšší věk.

Bolestivé místo se může vyskytnout kdekoliv, ale nejčastěji jde o bederní nebo krční meziobratlové ploténky. K bolesti krční páteře se přidružují poruchy citlivosti a hybnosti rukou či brnění končetin. U bederní platí to samé, ale pro nohy. V horším případě se naruší dolní část míchy v bederní oblasti. To vede k syndromu míšního konu spojenému s inkontinencí moči, stolice a poruchami erekce. Výhřez níže už míchu neohrozí, ale utlačuje míšní kořeny a tak naruší hybnost dolních končetin.

Návštěvu lékaře neodkládejte

S výhřezem ploténky si sami neporadíte, proto navštivte neurologa. Lékař musí vyloučit jiné příčiny pomocí CT vyšetření nebo magnetické rezonance. Postižení nervů zjistí pomocí EMG vyšetření. Poté doporučí rehabilitaci a léčbu nebo operační zákrok.
Kde nás najdete

Chcete se stát naším pacientem? Vyplňte náš krátký formulář, nebo nás kontaktujte.

Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

Budova Florentinum, možnost placeného garážového parkování
METRO B - Náměstí Republiky
METRO C - Florenc

Ordinační doba

Pondělí 08:00 - 17:00
Úterý 08:00 - 19:00
Středa 08:00 - 16:00
Čtvrtek 08:00 - 18:00
Pátek 08:00 - 14:00

CLOSE
CLOSE