Skutečný lékař Navigace
EN

Zvětšení prostaty

Dostihly vás problémy s močením a váháte, zda zvolit přírodní léčbu zvětšené prostaty či šetrnou operaci? Skutečný lékař vás vyšetří a doporučí řešení.


Zvětšená prostata je velmi častým onemocněním

I když se o této chorobě mnoho nemluví, k lékaři s ní přichází velký počet pacientů. Zvětšení prostaty trápí podle statistik 8 z 10 mužů starších 80 let. Nejedná se o vážné onemocnění, ale dokáže pořádně znepříjemnit život.

Nepříjemná záležitost se může změnit v nebezpečnou

Není jasné, proč se buňky prostaty začnou nezhoubně množit. Snad se tak děje nerovnováhou pohlavních hormonů ve vyšším věku. Každopádně se prostata začne zvětšovat a utlačovat močovou trubici, která jí prochází. Postižený častěji močí v noci, trápí ho pocit nedokonalého vyprázdnění a pomalý nebo přerušovaný odtok moči. Protože často nejde o nic dramatického, mnoho mužů ani urologa nenavštíví. V některých případech ale dojde k zástavě moči nebo se do nahromaděné moči dostanou bakterie. Infekce močových cest v tomto případě ohrožuje i ledviny a krev a situaci je třeba rychle řešit nasazením antibiotik.

Této nemoci se podobá i rakovina prostaty. Proto není rozumné návštěvu lékaře oddalovat.

Návštěvou u lékaře vše vyřešíte

Pokud sledujete příznaky zvětšení prostaty, nestyďte se navštívit lékaře. Lékař vás vyšetří a jen on může vyloučit obávanou rakovinu. Také s vámi probere možná řešení vašich obtíží, ať už vhodnou medikaci nebo chirurgický zákrok.
Kde nás najdete

Chcete se stát naším pacientem? Vyplňte náš krátký formulář, nebo nás kontaktujte.

Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

Budova Florentinum, možnost placeného garážového parkování
METRO B - Náměstí Republiky
METRO C - Florenc

Ordinační doba

Pondělí 08:00 - 17:00
Úterý 08:00 - 19:00
Středa 08:00 - 16:00
Čtvrtek 08:00 - 18:00
Pátek 08:00 - 14:00

CLOSE
CLOSE